ניוזלטר דצמבר 21

סטודנטים יקרים, איזה כיף לראות אתכם שוב ברחבי המכללה😊.

אז רגע לפני שאתם נכנסים לשיעור הבא, או חושבים על נושא לסמינריון, קחו שנייה להתעדכן מה חדש בקמפוס!

הדיקנים הנכנסים

השנה, יש לנו הכבוד לספר לכם על שני דיקנים נכנסים:

פרופ' הדרה בר מור– הדיקנית הנכנסת לבית הספר למשפטים. פרופ' בר מור היא מומחית לדיני עבודה, דיני חברות ודיני עמותות ובאמתחתה ניסיון עשיר ורב שנים בעיסוק פרקטי ואקדמי במגוון תחומי משפט העבודה ודיני התאגידים. פעילותה המשפטית הענפה של פרופ' בר-מור כוללת גם פעילות אקדמית רחבה, ובכלל זה מחקר וכתיבת ספרים ומאמרים משפטיים וכן עריכת כתבי עת מן השורה הראשונה בתחום משפט העבודה הפרטי והקיבוצי.

פרופ' בן ציון זילברפרב–  הדיקן הנכנס לבית הספר למנהל עסקים ומייסד ודיקן בית הספר לבנקאות ושוק ההון . פרופ' זילברפרב הוא כלכלן, פרופסור אמריטוס בחוג לכלכלה באוניברסיטת בר אילן אשר כיהן בעברו כמנכ"ל משרד האוצר וכיום עומד כאמור, בראש הפקולטות המבוקשות בישראל.

כנס ההתמחויות השנתי של בית הספר למשפטים

תודה לעשרות המשתתפים שנטלו חלק בכנס ההתמחויות השנתי של בית הספר למשפטים! הכנס, שנוהל והונחה על ידי סגנית דיקנית ביה״ס למשפטים, ד״ר דניאלה אסרף, כלל, בין היתר, פאנל מרתק של בכירי עולם המשפט בישראל, הנמנים על בוגרי המכללה בהם כב’ השופטת ליזי פרוינד- סגנית נשיאת בית משפט השלום לנוער, עו"ד בן מעוז, עו"ד לירון ליברמן, עו"ד ניר רהט, עו"ד מייסא זועבי, עו"ד רחלי אוליצקי והמתמחה דוד בניסטי.

עורכי הדין, כולם מהמובילים במגזר הציבורי והפרטי, דנו בסוגיות מרתקות ביותר: עניין המתמחים בבתי המשפט, תפקיד המתמחה במגזר הציבורי, כיצד ניתן להגיע למשרות הנחשקות ועל מה מומלץ לשים דגש בראיונות העבודה.

בסיום הפאנל התקיימה הדרכה של דורון יצחקי מנהל "כיוון" מרכז הקריירה של המכללה בדבר הכנה לראיונות זום ולראיונות פרונטאליים.

ולא שלא ידענו, אבל ממש שמחנו שיש לנו את מרכז קריירה כדי לקבל הכשרה מקצועית וראויה גם בלי קשר ללימודי התואר! ועוד יותר חשוב- שתדעו שגם אתם מוזמנים לבקר במרכז הקריירה שמחכה רק לכם😊

 

קורס מפגשי מדיה- פוגשים את אנשי התקשורת המובילים!

פרופ' אמיר הר גיל מבית הספר לתקשורת פתח גם השנה קורס מעניין וייחודי בשם מפגשי מדיה במסגרתו הוא מארח אנשי תקשורת מהמובילים בתעשייה אשר מספרים על תחום עיסוקם וחולקים תובנות עם הסטודנטים. הקורס מתקיים באולם הקולנוע במכללה (בניין 1, קומה 3) ופתוח לקהל הרחב כך שגם אתם יותר ממוזמנים להצטרף להרצאות הקרובות:

 

12.12 מירי קולמנוביץ,  מנהלת חברת סושיאל המתמחה בהפקת תוכן לטיקטוק.

19.12 ד"ר זיאד דארוויש  ממייסדי תחנות טלוויזיה ורדיו.

26.12 רועי פלג עיתונאות עצמאית, ממובילי מחאת הצוללות.

2.1   יעקב אחימאיר מגיש, כתב, עיתונאי, עורך רשות השידור, כאן.

אתם באים?

 

אז רגע לפני שמסיימים… תפתחו יומנים!

כנס "ראיית הזיהוי"  26.12 | 18:30

בשלהי 2003, בעת שעבד בשיפוצים בבית בכפר קאסם, פתח נידאל סולטאן את הדלת לאדם שירה בו ופצע אותו.

הראייה היחידה שהובילה להרשעה הייתה זיהוי באלבום תמונות על- ידי סולטאן ובעקבותיה ראשיד שאתיווי הואשם בירי.

ד"ר נגה שמואלי מאייר בכובעה הקודם ניהלה את מאבקו המשפטי של שאתיווי מטעם הסנגוריה הציבורית, ולאחר שהביאה לזיכויו בבית משפט העליון, החליטה להעמיק בסוגיית ההרשעה על סמך ראיית זיהוי יחידה ובכך עוסק ספרה, "ראיית הזיהוי".

בכנס ישתתפו כבוד השופט אלכס שטיין, שופט בית המשפט העליון, פרופ' עמנואל גרוס מבית הספר למשפטים במכללה האקדמית נתניה, פרופ' דורון מנשה, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, פרופ' בועז סנג'רו, מהמכללה האקדמית גליל מערבי והמכללה האקדמית ספיר, עורך הדין יגאל בלפור מהסנגוריה הציבורית הארצית וסנ"צ נטע לב-טוב שטח מהמחלקה לזיהוי פלילי במשטרת ישראל.

את הכנס מרכז פרופ' רועי גילבר ובמרכזו השקת הספר "ראיית הזיהוי" של השופטת ד"ר נגה שמואלי מאייר- סגנית בתי משפט השלום במחוז הדרום.

הכנס פתוח לציבור הרחב וייערך בזום. לפרטים והרשמה:

https://did.li/sasCN

 

 

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה