פרחי הייטק – אקדמיה בתיכון

  • ראשי
  • פרחי הייטק – אקדמיה בתיכון

לימודי התואר האקדמי יכולים להתחיל כבר בתיכון

המכללה האקדמית נתניה מובילה תוכנית אקדמיה בתיכון בתחום מדעי המחשב והמתמטיקה:

הצעירים של היום המכונים בני "דור המסכים" חיים בעידן בו הם שואפים להוכיח את עצמם כבר מגיל מאוד צעיר. הם עצמאיים, דעתניים וחלקם בונים קריירה עוד בגיל העשרה. בני נוער אלו בוחרים להיכנס למירוץ להשגת התואר האקדמי בעודם לומדים ממילא בתיכון, כדי לא לבזבז זמן. תוכנית אקדמיה בתיכון מאפשרת לצעירים ולתלמידים מצטיינים וחדורי מוטיבציה להתחיל בלימודים אקדמיים כבר בתקופת התיכון, בד בבד עם לימודיהם בבית הספר.

משרד החינוך מעודד תלמידים מצטיינים בחטיבה העליונה לשלב לימודים אקדמיים עם הלימודים בתיכון ומסייע להם במלגות. התוכנית מיועדת לתלמידים מצטיינים בחטיבה העליונה עם מוטיבציה גבוהה ללימודים, המסוגלים להתמודד עם חומר לימודי אקדמי ובעלי הישגים גבוהים בלימודים. במסגרת התוכנית ניתן יהיה במקצועות מסוימים- להמיר 

למידה בבית הספר והיבחנות בבחינות בגרות, בלמידה בקורסים אקדמיים והיבחנות על הנלמד בהם. 

הקורסים האקדמיים יילמדו במסגרת מוסדות אקדמיים ויזכו את התלמידים בציון בתעודת הבגרות ובאקרדיטציה אקדמית לקראת תואר ראשון. הלימודים מתחילים בקורס מקדים בהתאם למקצוע ההמרה. ציון 80 ומעלה בקורס זה הוא תנאי להמשך התוכנית. תלמיד ישוחרר מלימוד מקצוע המרה רק לאחר שסיים בהצלחה את קורס ההמרה הראשון (נוסף על הקורס המקדים) ולאחר שקיבל אישור מבית הספר, אך לא לפני תום כיתה י'.

לכל מוסד אקדמי שהצטרף לתוכנית יש טבלת המרה שאישר המפמ"ר במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. חלק מההמרות הן המרות מלאות (כל בחינת הבגרות, על כל השאלונים המרכיבים אותה, מומרת בקורסים של המוסד האקדמי) וחלקן המרות חלקיות (חלק משאלוני הבגרות מומרים בקורסים של המוסד האקדמי ולחלק מהשאלונים אין המרה וחובה להיבחן בהם במסגרת בית הספר). חישוב הציון לתעודת הבגרות כולל בונוס. יש לסיים עד תום המחצית הראשונה של כיתה י"ב את קורסי ההמרה. 

 

להלן טבלת המרות של המכללה האקדמית נתניה במדעי המחשב:

קורס מקדים:

תכנות מונחה עצמים (177-00, 5 נ"ז).

בגרות במדעי המחשב – 5 יח"ל מורכב מ 3 קורסים: 

תכנות מונחה עצמים  (178-00, 6 נ"ז) מהווה 50% מחישוב הסופי של הציון

  סמל שאלון בגרות 899381

תכנות בסביבת חלונות (113-00, 5 נ"ז) מהווה 50% מחישוב הסופי של הציון

 סמל שאלון בגרות 899381

ארגון המחשב ושפת סף ( 124-00, 4 נ"ז) מהווה 100% מחישוב הסופי של הציון

  סמל שאלון בגרות 899283

 

כאשר מרבית האוניברסיטאות בארץ מתמקדות בפלח מאוד מצומצם של תלמידים מחוננים במכללה האקדמית נתניה רואים אתגר דווקא לפתוח את השערים של האקדמיה בתיכון עבור פלח רחב יותר של תלמידים מצטיינים. תוכנית האקדמיה בתיכון שלנו מצטיינת בתמיכה הניתנת לתלמידים ואלו שמסיימים שנה א' בהצלחה כבר לא מוותרים ויוצרים כאן מיקרוקוסמוס של למידה והתעניינות.

תוכנית פרחי הייטק:

המכללה האקדמית נתניה מקיימת תוכנית בשם פרחי הייטק לתיכוניסטים מצטיינים שנועדה להקנות תואר ראשון מלא במדעי המחשב עוד במהלך הלימודים בתיכון.

התוכנית, בהובלת פרופ' עמוס ישראלי, הינה תוכנית לימודים ייחודית המכינה בוגרי כיתות ח' מצטיינים וחדורי מוטיבציה לקראת התואר בוגר .B.Sc במדעי המחשב שאת רובו הם מסיימים בד בבד עם לימודיהם בבית הספר, כשהם לומדים באקדמיה לצד סטודנטים הגדולים מהם בהרבה. לתוכנית מתקבלים תלמידים המסיימים כיתה ח' בעלי ממוצע של 80 ומעלה בהקבצה א' במתמטיקה. במהלך הלימודים מה שנדרש מהתלמידים מעבר לכישרון ואהבה לתחום זה בעיקר כוח רצון והתמדה.

תוכנית האקדמיה בתיכון כוללת 131 שעות לימוד סמסטריאליות הנלמדות בשעות אחה״צ במהלך חמש שנים כאשר את השנה האחרונה הם משלימים – כסטודנטים מן המניין – עם תום לימודי התיכון והבגרויות. כמובן, על פי הנהלים של צה"ל ובכפוף לאישור הצבא לאפשר דחיית שירות. 

בשל הביקוש הגבוה מצד התלמידים להתמחות בלוחמת סייבר ומתוך תקווה להצטרף ליחידות הסייבר בכוחות הביטחון (גמא), פותחה בתוכנית התמחות ייחודית הכוללת קורסים בתחום אבטחת מערכות תקשורת וסייבר. 

גילם הצעיר של הסטודנטים בתוכנית גורם לדיקן ולחברי הסגל לייחס חשיבות עליונה ליצירת קשר קרוב ותומך הן עם התלמידים והן עם ההורים.  

ההורים חייבים לתמוך:

אין זה מסלול קל, קשה מאוד לסיים אותו ללא יכולת התמדה ותמיכה אינטנסיבית מצד ההורים. בני הנוער נדרשים להרבה מאוד ויתורים במהלך התוכנית, אם זה בתחום האינטראקציות האישיות, החוגים והרבה דברים נוספים. על כן חשוב לבדוק מול התלמידים אם הם באמת אוהבים ומתחברים לתחום. אם יש להם העדפות אחרות בין אם מדובר בספורט, מוזיקה או התנדבות במד"א, הם יידרשו לבחור את סדר העדיפויות, היות והלימודים הם אינטנסיביים ובאים על חשבון הזמן של הפעילויות האחרות שבני נוער אוהבים לעשות. 


בסוף התואר הם מבצעים פרויקטים מתקדמים וישימים. אנו מרחיבים מאוד את האופק התעסוקתי של התלמידים, תורמים למובילות חברתית מכל שכבות האוכלוסייה, ומקדמים גאווה לאומית הן ברמת האקדמיה והן בקרב הצעירים השאפתניים שמשתלבים בהצלחה בצה״ל ותורמים לביטחון מדינת ישראל.   

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה