דן גילרמן

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר דן גילרמן

26/06/2006

אתה ניצב כיום בקשה שבחזיתות בה נאבקת מדינת ישראל ובתפקידך זה אתה עומד כחלוץ לפני המחנה.

בעולם של המאה ה- 21 מתנהלים המאבקים בשדות הקרב של מסדרונות האומות המאוחדות. שם נמצאות הנציגויות הבכירות של כל מדינה ומדינה, שם הוחלט על הקמתה של מדינת ישראל ושם נתקבלו הקשות שבהחלטות נגד מדינת ישראל.

מאז שקיבלת את התפקיד עמדת בגבורה בחזית קשה ומאיימת זו, והבאת את מדינת ישראל לפתחן של מדינות רבות בעולם, תוך כדי יכולת רטורית מופלאה, ניתוח אנליטי וכושר ביטוי שאין דומה לו. בזכות כישוריך נבחרת לשמש כסגן נשיא העצרת הכללית של האומות המאוחדות, והיית לישראלי הראשון אשר הגיע למשרה חשובה זו ב-53 השנים האחרונות, ורק שר החוץ לשעבר, אבא אבן ז"ל, קדם לך בתפקיד זה ב- 1952.

לא רק בשדה הקרב המדיני של העצרת הכללית ומועצת הביטחון ניהלת את מלחמותיה של מדינת ישראל, אלא גם הבאת את דברו של העם היהודי, ולראשונה בזכות פועלך נקבע התאריך 27 בינואר כיום השואה הבינלאומי בו מכירות אומות העולם בתאריך זה כתאריך המציין את השואה הנוראה של העם היהודי באירופה. מאבקך חסר הלאות להביא לחיזוק מעמדה של מדינת ישראל לא היה רק בזירת האומות המאוחדות אלא גם בקרב מדינות האיחוד האירופי, וקשריך האישיים עם מנהיגי העולם פתחו צוהר לליבם של רבים להקשיב לטיעוניה ולדברה של מדינת ישראל.

המלחמה הקשה המנוהלת נגד מדינת ישראל בתחום התדמית ויחסי הציבור הופקדה בידיך בחזיתות רבות, ואתה ניהלת קרבות אלה בתבונה, בכישרון ובשכל רב. עליך נאמר כי נתברכת בברכה הנאמרת מידי שבת בשבת בכל בית-כנסת יהודי ברחבי העולם, כאשר עם ישראל מבקש לברך את ראשי מדינת ישראל ומנהיגיה, ומבקש "שלח אורך ועמיתך לראשיה שריה ויועציה". גם בחזית הכלכלית, שם נאבקת ישראל על מעמדה ועל עצמאותה הכלכלית סייעת רבות, לא רק בגלל כישורי ההווה, אלא בגלל יכולותיך שנצברו בתפקידיך המרובים בהם כיהנת בכל הגופים הכלכליים החשובים ביותר במדינת ישראל.

ניסיונך הרב בתחומי הכימיה, המזון, החקלאות והטכנולוגיה, תפקידך הרם כיו"ר לשכת המסחר הישראלית, תפקידיך במועצות המנהלים בבנקים חשובים במדינת ישראל – אפשרו לך להתמודד עם שורה של נושאים כלכליים בינלאומיים בהם ייצגת את ישראל, כולל כנס דבוס, בו ייצגת את ישראל אל מול מנהיגותו הכלכלית של העולם, ועשית זאת בחן, בידע ובעוצמה האופייניים כל כך לפעילותך הדיפלומטית.

השקפותיך כי התרומה החשובה ביותר לכלכלה טמונה בעתידה של מדינת ישראל אשר תחיה בשלום עם שכנותיה, הפכה אותך לאחד ממעצבי מדיניות כלכלת השלום בכל המשאים והמתנים עם שכנותינו במדינות הגובלות במדינת ישראל.

כיום, כאשר ניכר המאבק מול האיום הממשי הגדול ביותר על מדינת ישראל, כאשר חימושה הגרעיני של איראן הופך לעובדה קיימת, ואיומיה מושמעים בראש חוצות למחוק ולהשמיד את מדינת ישראל, כאשר מאבק זה עבר לחזית הדיפלומטית של האומות המאוחדות – שוב אתה נמצא בראש המערכה הגורלית ביותר בימינו אלה, ואתה נושא על שכמך בתבונה ובאומץ מאבק זה, כאשר כולנו עומדים מאחוריך ומצפים להצלחתך.

חרף כל עיסוקיך הרבים, מצאת מקום בלבך לתמוך, לסייע ולטפח את המפעל החשוב שהקמנו בנתניה, וראית באקדמית נתניה תרומה נכבדת לחוסנה ולקידומה של מדינת ישראל, והגשת לה באהבה גדולה זרוע וכתף בפעילותה.

על כל אלה, ועל עוד רבים המעשים שתקצר היריעה מלפרטם – החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים של המכללה להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa.

מר דן גילרמן

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה