הנרי פקטור

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לגמר הנרי פקטור

09/12/2007

אתה הינך בן נאמן לעם היהודי. משחר ימיך חונכת על ברכי אהבת ישראל והמסר הציוני, כאשר ראית בתקומתה של מדינת ישראל גם חזון אישי וגם חזון לאומי. הינך נמנה על משפחה אשר כל מעייניה היו נתונים לקידומה, פיתוחה ובניינה של מדינת ישראל.
עוד בשחר ילדותך ליווית את עשיית אביך בקידום הבנייה הקיבוצית במדינת ישראל, ובהקמת מפעלי מזון שהפכו לשם דבר בארץ וברחבי העולם. כל זאת, מתוך רצון להמציא מקומות פרנסה למאות משפחות של עולים וותיקים במדינת ישראל המתחדשת.
בראשית ימיה של המדינה הצעירה, כאשר מוצרי המזון היו קצובים, נרתמה משפחת פקטור להקים את מפעל המרגרינה "מטע", אשר היה לשם דבר בסל המזון הצנוע של המשפחות בישראל. ילדי ישראל באותה תקופה גדלו על "פרוסת לחם ומרגרינה" בזכות עשייתכם ותרומתכם לחברה. משפחת פקטור הייתה מהמשפחות הראשונות שהביאו מפעלי תעשייה עתירי ידע ושם עולמי לגליל, ושמעם יצא למרחבי תבל. שוקולד "ורד הגליל" היה לא רק מהפיכה ביצירת מותג, אלא בהבאת גאווה של עבודה עברית בשיתוף מוניטין בינלאומי לגליל המשווע למפעלי תעשייה ומקומות עבודה.

נאמן להשקפתך כי ערבותו ההדדית של עם מושתתת על נתינה בכל לב, הקדשת את עצמך להיות מעורב במפעלים חלוציים וציוניים. התוודעת לחשיבות ההיסטורית שבהקמת האקדמית בנתניה, תרומתה לבני העליות השונות והיותה מחלוצי ההשכלה הגבוהה בפריפריה ובקו התפר. ניצבת כחלוץ לפני המחנה בעשייה הבין-לאומית של מכללה זו . הקמת חוג ידידים בגרמניה, תוך הקדשת זמן ומשאבים לקידום המכללה ושמעה ברחבי העולם. היית ידיד ורע למנהיגי המדינה בתקופות השונות ושימשת להם כיועץ וכחבר בתפקידם הקשה של הנהגה במדינת ישראל.

גם היום מפעליך חובקי העולם אינם מנתקים אותך מאהבתך הגדולה שהיא מדינת ישראל וההשכלה הגבוהה. חרף עשייתך בכל התחומים הינך מקושר ומחובר לעשייה הציונית המתרחשת כאן ואצלנו. הנך מודע למאבקה הבין-לאומי של מדינת ישראל על דעת הקהל בעולם, ורואה עצמך כחייל בשורת הלוחמים במלחמה קשה זו. אמונתך כי המצוינות מהווה תשובה לביצורה של מדינת ישראל נרתמת גם בתחום זה להגיש לנו זרוע וכתף כדי לקדם מצוינות.
על כל אלה ועל עוד מעשים רבים אשר תקצר היריעה מלפרטם החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק למר הנרי פקטור תואר לשם כבוד Honoris Caus

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4