הנשיא ניקולא סרקוזי

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לנשיא ניקולא סרקוזי 22/05/2013

הנשיא ניקולא סרקוזי
אדוני הנשיא ה- 23 של הרפובליקה הצרפתית,

לכבוד הוא לנו להעניק לך את התואר לשם כבוד, HONORIS CAUSA על פעילותך הייחודית ורבת השנים למען מדינתך צרפת, למען העם הצרפתי ולמען העמים הרבים ברחבי העולם, אשר צרפת השפיעה עליהם בחומר וברוח, ואתה שימשת עבורם כמגדלור וכמצפן.

העולם היום משווע למנהיגות אמיצה וצודקת אשר תוליך את האומות השונות בדרך הדמוקרטיה, הכבוד ההדדי, חלוקת המשאבים בהגינות, ועמידה בנחישות ובאומץ-לב אל מול כל גילויי הגזענות האנטישמיות והסכנות האורבות בפתחו של עולמנו זה, גם ביבשת אירופה וגם בעולם כולו.

בתפקידיך השונים, החל מראש עיר, תפקיד אליו נבחרת כבר בשחר-ימיך, וכבר אז הוכחת את נחישותך בנטרול איש התופת שהשתלט על גן ילדים והחזיק את ילדי הגן כבני ערובה, אשר שוחררו תחת מנהיגותך ועוצמת יכולותיך. בתפקידך כשר הפנים וכשר האוצר הוכחת את גאוותך כבן האומה הצרפתית אשר העניקה לעולם את ערכי החופש והשוויון, ושילבה בין משמעת , מרות וכיבוד הזולת. הפגנת נחישות רבה בהבאת שלווה ושקט לתושבי צרפת, חרף המתחים החברתיים שנבעו בחברה הצרפתית ובחברה האירופית.

האהדה ההמונית של צעירי צרפת אפפה אותך, והעניקה לך משנה מרץ בשליחותך הלאומית להביא מזור כלכלי לצרפת , וביטחון אישי לתושביה.

בתפקידך כנשיא ראית את שליחותך להיות לפה לעמים שלמים, אשר ראו בחזון השוויון הצרפתי והתרבות הצרפתית – ערך , ועשו כל מאמץ כדי לאמץ אל ליבם את יסודות הדמוקרטיה, אשר רבים מהם הפכו לנכסי צאן ברזל של העולם כולו, ונחשבת למנהיג כלל עולמי אהוד ונערץ.

מעולם לא היית נכון להשלים עם פגיעה בסדר הציבורי ובביטחון אזרחיך, וגוננת בגופך על השכבות השונות בחברה מפני ונדליזם ואיומים מבית ומחוץ.

הציבור הצרפתי גמל לך באהבה רבה על נחישותך ואומץ ליבך. בראייתך הכוללת לא ראית את תפקיד הנשיא בצרפת כמי שיושב לבטח במגדל השן, ויצאת ביוזמות כלל-עולמיות על מנת לסייע ולהשתית סדר בעולם סוער ומסוכן , וזאת מתוך נחישות ואחריות מחד, ואורך רוח ותבונה מאידך.

הנשיא ניקולא סרקוזי

לא חששת מלהעניק העדפה מתקנת לראויים לכך משכבותיה החלשות של צרפת, ואף הקצית לכך משאבים רבים. מאידך דרשת נאמנות ושותפות-אמת מאלה אשר רצו לבנות עצמם בחברה הצרפתית, כדי שיהפכו לנכס ולא לנטל על החברה.

מאז ימיך הראשונים בפוליטיקה הצרפתית ועד ימינו אלה – נחשבת לידיד אמת של מדינת ישראל, פתחת את ליבך אל אזרחיה, והושטת יד תומכת ואוהבת לישראל ולתושביה, וקראת לשותפיך האירופאים לאמץ מדיניות זו. בעוצמה ובאומץ יצאת תמיד נגד תופעות האנטישמיות והבעת מחויבות בלתי מתפשרת למאבק במחולליה של האנטישמיות, ועל כך קיבלת את פרס "מרכז שמעון ויזנטל".


ביקורך ב"יד ושם" ריגש את כולנו כאומה, ורגשותיך האישיים אותם הבעת בדבריך באירוע לזכר יהודי סלוניקי שהושמדו בשואה – מצאו את ביטויים בדברים "זיכרון השואה הוא חוב שאנו חבים לכל אלה שנספו, כפי שאני חב זאת למשפחת סבי"

אדוני הנשיא, מעשיך ופעילותך האינסופית למען האחרים, למען השונים, למען הדמוקרטיה, למען האומה הצרפתית ועמיתיה ברחבי העולם, ולמען מדינת ישראל והאומה היהודית – זיכו אותך באהבה ובכבוד רב שאין דומה לו ברחבי תבל.

על מעשיך הרבים אשר תקצר היריעה מלפרטם, ועל פעילותך הבלתי נלאית בעבר ובהווה, ומתוך אמונה שגם בעתיד, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לך את התואר לשם כבוד HONORIS CAUSA על כל הסמכויות המוקנות לך, ואנו קוראים למעטירים לבוא ולהעטיר אותך ולהעניק לך את התואר לשם כבוד

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4