יצחק תשובה

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר יצחק תשובה

02/06/2002

אתה, יצחק, מסמל את התקווה היוזמה ונחישות הרוח, ומהווה דוגמא וסמל לאלפי נערים צעירים. ניחנת בתכונות נפש מיוחדות במינן שהגדולה שבהן היא יכולתך לחזות, לקוות ולפעול בנחישות ובראייה ארוכת טווח. ההיסטוריה האישית שלך מהווה דוגמא למדינת ישראל, אותה מדינה אשר החלה את קיומה מראשית הדרך תוך בניית תשתית ממסד ועד לטפחות.

אתה הגעת בילדותך, בן למשפחת סוחרים עשירה מלוב, אשר ניצלה מפוגרום שאיים על חייה, והביא אותה בחוסר כל למדינת ישראל. גדלת כאן כילד מעברה שהפרוטה אינה מצויה בכיסו, ועד גיל 18 חווית בחייך רק סרט אחד, אבל כל זה הגביר בך את הרצון לרכוש ידע, לרכוש ניסיון ולצבור עוצמה , ובנחישות שאין דומה לה – השקעת עצמך בפעילות כלכלית בתחומי העשייה השונים.

בגיל 29, נטשת שוב את עיסוקיך המעשיים והקדשת שנתיים ללימודי מזרחנות באוניברסיטת תל-אביב על מנת להשביע את הרעב האינטלקטואלי אקדמי אשר קינן בך. את כל עשייתך בנית במו-ידיך, בלי בסיס כלכלי קודם, אלא מתוך חריצות אין קץ, יושר, צניעות – אשר הביאו אותך אל פסגת הכלכלה העולמית. כל זאת תוך שמירה על כללי האתיקה המוסריות ועל כבוד הזולת.

מעולם לא התנשאת חרף הצלחותיך המרובות ובענווה ונועם קידמת את מפעליך חובקי העולם. היית מאלה אשר סייעו לחשוף אוצרות טבע בחוף ימה של ישראל ובאותה מידה נרתמת לא רק כיזם אלא גם כחלוץ ציוני למפעל המתקת מים אשר ישראל הצמאה כה משוועת אליו. ידיך שלוחות לתחום הבניה, האנרגיה, הטכנולוגיה והנדל"ן, ובכל אלה ראית ברכה בעמלך. מעולם לא השבת בשלילה לאיש , ואת רכושך הועדת לקידומה של מדינת ישראל, תעשייתה ומפעליה. במקביל הושטת כתף ויד לדורות הבאים של הנזקקים בחברה הישראלית על מנת שאף הם יוכלו להגיע להישגים כדוגמה שלך.

במכללה שלנו הנך שם דבר: אתה היית הראשון שהאקדמית נתניה העניקה לו תואר "נאמן המכללה" – תאר המביא לידי ביטוי את ההערכה והאהבה שכולנו רוחשים לך, הסטודנטים, הסגל והעובדים. מלגות תשובה הנן שם נרדף למלגות היוקרתיות ביותר המחולקות על ידך למאות סטודנטים ההופכים לבני משפחת תשובה, ורבים מהם באו לכבדך היום בקבלת תואר כבוד המגיע לך על פועלך ועשייתך.

החלטתך להקים מרכז הקונגרסים במכללה שלנו הנה פריצת דרך נוספת, ואות לחזונך הגדול בבניית עתידו של השרון סביב מדע ואקדמיה.

על כל אלה ועל עוד רבים ומופלאים שבמעשיך – הנני מעניק לך בשם הועד המנהל והמועצה האקדמית, תואר לשם כבוד, ואני קורא למעטירים להעטירך, ומוסר לך את תעודת קלף זו, ומעניק לך את התואר על כל הזכויות המוקנות מכך.

יצחק תשובה

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה