מר ז'אק הונצינגר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר ז'אק הונצינגר

22/09/2004

אתה נתמנית לאחד התפקידים החשובים בעידן החדש כאשר נתמנית לשגריר מיוחד מטעם ממשלת צרפת לקשר עם ארגוני היהדות ברחבי תבל. בתוקף אישיותך כלוחם חופש וכאיש מצפון נענית לאתגר לקשור קשר בין צרפת, ממשלתה ועמה – לבין העם היהודי.

כנציג האומה שחרטה על דגלה חופש וזכויות אדם, נתמנית לשמש כגשר עם האומה העתיקה, שהעניקה לאנושות את ספר-הספרים, את אהבת האדם, ואת המורשת התרבותית והאמונה באל אחד.

בהיותך בן היבשת אשר עליה התחוללה השואה הנוראה ביותר שהכירה האנושות, ראית בכל תפקידיך את החשיבות במניעת פשע מכל סוג שהוא כלפי האנושות בכלל, וכלפי האומה היהודית בפרט.

תפקידיך הממלכתיים הביאוך אל מוקדי חיכוך בינלאומיים כאשר שרתת כשגריר צרפת בישראל, ובכל ליבך השתדלת גם בשעות הקשות להיות לא רק נציגה של צרפת כלפי מדינת ישראל, אלא גם נציג מדינת ישראל והעם היהודי בלב מקבלי ההחלטות של צרפת.

קודם לכן שרתת במקדוניה ובאסטוניה. גם שם, מקומות אשר סערו ורגשו בחיכוכים אתניים אשר איימו לא רק על שלום התושבים אלא על שלומה של אירופה כולה, וגם שם השכלת להשתמש בכישוריך הדיפלומטיים ובכישרונך להתחבב על הציבור.

לא רק בראשי גשר במדינות שונות בעולם שימשת בתפקיד, אלא שגם היית קרוב למקבלי ההחלטות במשרדי החוץ והביטחון. בכל תפקידיך הבאת עמך גם מורשת וגם ידע, אשר נבעו מהרקע התרבותי שלך כפרופסור באוניברסיטת פריז ננטר 10, וכפרופסור למשפטים באוניברסיטאות ליל ובזנסון. בכל המקומות האלה ראית בהוראה דרך חיים, ובהנחלת התרבות צווי של מורשת אותם העברת לתלמידיך הרבים.

בעקבות היותך חבר במועצה לכלכלה וחברה של צרפת רכשת את ההבנה למתחייב מחשיבות הכלכלה בחיי הפרט, וידע זה יישמת בכל פעילויותיך. לא לחינם העניקה לך הרפובליקה הצרפתית את אות לגיון הכבוד.

לנו אתה זכור לא רק מפעילותך כשגריר, אלא גם ממעורבותך בהשרשת התרבות הפרנקופונית בקרב צעירים מישראל בעידוד מורשת צרפת, ביחס ידידותי חם לאקדמית בנתניה, וליכולתך לגשר בין מכללה זו לבין יהדות צרפת ותרבות צרפת, תוך נכונותך לקבל על עצמך נשיא כבוד של ידידינו בארץ חשובה זו.

על כל אלה, ועל עוד מעשים רבים שעשית ושתקצר היריעה מלפרטם, החליטה המועצה האקדמית והמוסדות המנהלים של האקדמית בנתניה – להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa.

מר ז'אק הונצינגר

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה