סימון וייל

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לגב'סימון וייל

18/12/2008

את מייצגת את כל היפה שבאשה המערבית המשכילה, אשר הייתה שותפה למהפכה החברתית הגדולה בהביאה אל סדר היום העולמי את מעמד האשה ברחבי תבל. יחד עם הישגייך העולמיים המרשימים את גם מייצגת את ההיסטוריה רוויית הכאב של האשה היהודייה הגאה, אשר נושאת על גבה את הזכרונות הנוראיים של מלחמת העולם השנייה ואימי השואה.
בשנת 1944 גורשת עם אמך ואחותך למחנות אושוויץ ובירקנאו. במחנות אלה איבדת את אמך, אביך ואחיך. את ואחיותיך שרדתן את אימי התקופה הזו, ומתוך הכאב גייסת את תעצומות הנפש, והלכת ללמוד משפטים ומדע המדינה – כדי לדאוג לעולם טוב יותר בעתיד, ולהבין את הנורא שהתרחש באירופה בעבר. חריצותך, יושרך ואומץ רוחך האזרחי הביאו אותך לכהן כשרת הבריאות של ממשלות צרפת, ומתוך גישתך ההומאנית היית למנוף בחקיקת חוקים לטובת נשות ארצך, אשר יצרו היסטוריה בחברה הצרפתית.
זכרונותייך והכרתך באחריות שיש ליחיד עבור החברה הביאו אותך לעסוק בחוקים לרווחת הציבור בנושאי ילדים במצוקה וקשישים. אינך יכולה לשכוח את מראות העבר אשר הטביעו חותם עמוק על נפשך, והביאו אותך לעשות כל שביכולתך ליצירת עולם טוב יותר.

מעמדך הציבורי והאהדה הרבה שחשו אליך אזרחי צרפת הביאו אותך לכהן בראשות הפרלמנט האירופי, שבו נבחרת לנשיאת הפרלמנט והיית לאישה הראשונה בתפקיד בכיר זה.
במשך כל עיסוקייך הפוליטיים הקדשת את עצמך לנושאים דמוקרטיים וליברליים, לנושאי משפט, איכות הסביבה, בריאות, צרכנות – אך לא זנחת את הטיפול המדיני בענייני חוץ וביטחון, להם הקדשת את עשייתך.
מקום של כבוד שמור לך בוועדות לזכויות האדם ובוועדה למעמד האישה, אשר גם שם הטבעת את חותמך המיוחד במינו.
גודל רוחך הביא אותך לדאוג גם למדינות רחוקות ולהביא לרווחתן של תושביהן של מדינות בארצות אפריקה, באיים הקריביים ובאוקיינוס השקט. כל אלה לא השכיחו ממך את מחויבותך לאחיך ניצולי השואה ואת זכרונותייך ואהבתך לאותם אלה שלא שרדו. באומץ ובנחישות קיבלת עלייך את התפקיד של נשיאת הקרן הראשונה להנצחת השואה ופעלת רבות, כדי שהעולם לא ישכח ולא יעבור לסדר היום על ביצוע גדול-הפשעים שנעשו ע"י האנושות כלפי בני העם היהודי ואומות אחרות.

באומץ, בנחישות ובאהבת אין קץ נטלת על עצמך את האחריות לעסוק בהנצחתם של קורבנות השואה, בסיוע לניצולים ובטיפוח המורשת שכמעט אבדה בעקבות שואה זו.

את האקדמית נתניה אימצת אל ליבך, בגלל עשייתה המיוחדת להפצת ההשכלה הגבוהה בפריפריה ולקליטתם של עולים מארצות המצוקה ומדינות חבר-העמים של ברית המועצות. הגדלת לעשות בטיפוח המגמה הפרנקופונית ולימודי צרפת באקדמית נתניה, כחלק מתרומתך למורשת הצרפתית ולמדינת ישראל, לבניית גשרים בין שתי המדינות ובין שתי התרבויות.

על כל אלה ועל עוד מעשים רבים שתקצר היריעה מלפרטם – החליטה האקדמית נתניה על מוסדותיה להעניק לך את התואר לשם כבוד Honoris Causa , על כל המשתמע מכך.

סימון וייל - האקדמית נתניה

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4