פול אלסטרום

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר פול אלסטרום

20/02/2007

פול היקר,

כבן לקהילה המזוהה עם ההיסטוריה של יוסף ואחיו, מאופיינת ההיסטוריה האישית שלך עם ההיסטוריה של יוסף הצדיק, בנם של רחל ויעקב. יוסף, המתואר בספר בראשית הוא אותו יוסף האומר: "את אחי אנוכי מבקש" (בראשית, פרק ל"ז, פס' 16).
בהמשך ספר בראשית מתוארת פגישת יוסף עם אחיו (בראשית, פרק מ"ה, פס' 1-4) "ולא יכול יוסף להתאפק ויתן את קולו בבכי, ויאמר אל אחיו אני יוסף, העוד אבינו חי?"
יוסף מהווה דמות היסטורית אשר כל ימיו הוא מחפש את אחיו, ובזכותו מתקיימת משפחתו ומתקיים כל עם ישראל על כל שבטיו, משבט יהודה ועד שבט יוסף.

היכרותך ומפגשך עם אחיך, פגישתך עם הקהילה היהודית ב- Salt Lake City ומפגשיך כאן עם האקדמית בנתניה, הביאו אותך לומר את המשפט: "אני יוסף אחיכם".
מאז ההיכרות המרגשת בזכות פעילותך, נערכו מפגשים היסטוריים בין בית יהודה ובית יוסף, נערך דיאלוג מוסיקלי ראשון בין מקהלת חזנים מישראל לבין המקהלה המורמונית ב- Salt lake City , ונערכו מפגשים מרגשים בין שתי הקהילות. בהשראתך הופיע שותפו של סטיבן שפילברג בהפקת הסרט העוסק בשואת היהודים באירופה.

מאז, ההיכרות בינך לבין האקדמית  נתניה הקדשת את כל עיתותיך לקדם שלום וביטחון למדינת ישראל, תוך נכונות לסייע לאזור כולו במציאת פתרונות במוקדי סכסוך, כדי להיטיב את אורח החיים באזורי מתיחות ועל מנת להביא שלום לאזור זה.
הנך אחד מאותם הבודדים אשר בעשייתם הם רואים שליחות, ובהגשמת עקרונות הצדק הנבואיים הם רואים חזון ואחריות אישית לבניית מחר טוב יותר.

אתה גאה במורשת שלך, בתפיסת עולמך ובדת והאמונה בהם חונכת, אבל כל זאת מתוך כבוד והערכה ליהדות ולמורשתה, ולהיסטוריה המשותפת שבין שתי האומות המייצגות בעיניך אידיאל מיוחד אחד.
אתה מצטרף לרשימה גדולה של אנשים גדולים אשר תחת מנהיגותם, שליחותם ואחריותם שמע העולם על המחויבות להשיב את היהודים לארץ ישראל. בני קהילתך היו הראשונים בעולם אשר הביעו תמיכתם בשיבת ציון ובשוב היהודים אל ארץ אבותם, כפי שביטאו זאת
Orson Hyde וממשיכיו, וכיום אתה ניצב בחזית הראשונה, יחד איתם במאבקם למען השלום בארץ ובעולם.

אתה היית מאחורי הרעיון לסייע בהקמת קתדרה לדיאלוג היסטורי בין בית יהודה לבית יוסף, וקתדרה זו כבר מטביעה את חותמה ביצירת דיאלוגים ובהשגת יתר הבנה והידברות בין בני בית יוסף ובני בית יהודה.

על כל אלה, ועל עוד מעשים רבים וטובים שתקצר היריעה מלפרטם, החליטה המועצה האקדמית, יחד עם הוועד המנהל – להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa, על כל הזכויות המוקנות עם תואר זה.

מר פול אלסטרום

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה