פסטור ג'ון הייגי

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לפסטור ג'ון הייגי

10/04/2005

אתה, הנך סמל לרבים וטובים מבני האומה האמריקאית ההולכים בדרכיך ועוד מליונים רבים ברחבי תבל. מעטים הם אלה אשר הצליחו בכח האהבה לכבוש לבבות כה רבים בעולם אשר כיבושיו הם כיבושי כוח. יכולתך לחדור ללב אנוש, יכולתך לפרוש כפיים ולחבק ולאמץ אל ליבך את כל מי שנקרה בדרכך הציבה אותך בראש מנהיגי הרוח של תקופתנו זו.

ארץ התנ"ך הוכיחה לנו עד כמה חשובה יכולתו של היחיד בהשפעה על הכלל. עם הנביאים מכיר את המושג שהיטבת לראות, כפי שאומר הנביא ירמיהו, בפרק א' פסוק 18: "ואני הנני נתתיך היום לעיר מבצר ולעמוד ברזל ולחומות נחושת על כל הארץ"
ופס' 19: "ונלחמו לך ולא יכלו לך, כי אתך אני נאום ה' להצילך"

בדורנו זה מעטים הם אלה העומדים בכוח ומדברים מכוחה של אמונה, מכוחה של אהבה ומכוחה של שליחות, כפי שאתה עושה בכל הרשתות העומדות לרשותך למיליוני מאזינים ומאמינים. בדור זה מעטים הם אלה המטיפים לחום, לאהבה ולאחווה כפי שאתה עושה, אך לא די לך בדיבורים אלא שאתה גם שותף ומנהיג במעשים. היית מגדולי לוחמי אקסודוס האחרון כאשר נופצו שערי הברזל של רוסיה הסובייטית, ומיליוני יהודים שבו למולדתם.

אתה היית שם כדי לסייע, לעזור ולהעניק בקליטת אותם בנים השבים הביתה.

בעקבות מעשיך זרח אור לרבים מהיושבים בארץ זו בתקופה קשה זו, ועל כך נאמר בספר ישעיהו, פרק ט' פס' 1: "העם ההולכים בחושך ראו אור גדול, יושבי בארץ צלמוות אור נָגָה עליהם"

אתה הפנית את לבך לכל נזקק ולכל גוף העומד ומסייע לאנשים הזקוקים במדינת ישראל, והבאת חלק מיכולתה להתמודד עם אתגרים שונים בתחומים שונים.
כאשר ניצבה מדינת ישראל לבדה מול עולם עויין והותקפה בכל אתר ואתר היית אתה בין אלה שלימדו סנגוריה על העם לבדד ישכון, ועל העוול שנעשה לו באי-כיבוד זכויותיו והבנה למצבו הקשה.

כאח מרחוק ומקרוב עמדת והושטת את זרועותיך בשעות קשות שעברו על האומה בארץ, כאשר הגיעו חדשות כואבות מרחובותיה של מולדת עתיקה אשר בניה עולים בלהבות היית אתה זה ששלח דברי נחמה ותמיכה, ועל כך רבים מאיתנו חבים לך ואוהבים אותך מקרב לב.

גם באקדמית נתניה, אשר הוקמה בעיר הישראלית הראשונה, ואשר נבנתה ליד קו-התפר, בשוליים הצרים ביותר של מדינת ישראל והיתה העיר אשר נפגעה ביותר במלחמת האינתיפאדה שלחת מסר של "חזקו ואמצו", ותמיכה בתלמידיה.

על כל אלה, ועל רבים ממעשיך אשר תקצר היריעה מלפרטם – החליטה המועצה האקדמית והגופים המנהלים את המכללה – להעניק לך תואר ד"ר לשם כבוד Honoris Causa Doctor על כל הזכויות הנלוות לכך, ואנו מעניקים לך תואר זה בשמנו ובשם רבים אחרים המצטרפים למעמד נכבד זה.

פסטור ג'ון הייגי

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה