פרופ' אסא כשר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לפרופ' אסא כשר

23/12/2004

האומה היהודית תרמה לאנושות את מעמד הנביא, דמות היסטורית אשר השכילה בתבונתה ובגדלות רוחה לגעת בכל רזי היחיד והחברה, ולהביאם בשער העיר.
לפילוסוף של היום יש משהו ממעמד הנביא ההיסטורי. מעטים הם אלה אשר יכלו לעמוד ברחובה של עיר ולהאיר את עינינו בסוגיות המורכבות ביותר של האתיקה האישית והאתיקה הציבורית כפי שעשית אתה, פרופ' אסא כשר, בעבודתך העיונית, בעבודתך המחקרית ובתוקף היותך אבי הקוד האתי של צבא ההגנה לישראל.

אומה במצור ואומה במלחמה חייבת שיהיו לה מאורות ברקיע על מנת להעניק לה אור לדרך ושלום עם מצפון, הנדרשים כל כך בתקופה הרת גורל זו.

ברגישות אין קץ, בתבונה שאין דומה לה, ובמחשבה סדורה, ניצבת בחשובים שבצמתים בחברה הישראלית, ובאומץ נדיר התווית דרך המהווה נר לרגלה של חברה כשלנו, השומרת על אנושיותה מחד, ועל חייה מאידך.

גדלותך האקדמית בתחום הפילוסופיה, תרומתך החשובה בתחומים אקדמיים אלה, לא מנעה ממך לעסוק בצד היישומי של המחקר האקדמי, בתחום זה אשר לפעמים כה רחוק הוא מתחום העשייה. דבריך המאלפים, חשיבתך המתודית, יכולת הסקת המסקנות עם אמירה שאינה משתמעת לשתי פנים ומאידך נחרצת, בלתי מתפשרת ובלתי נכנעת, זקופת קומה על האמת שבה – זוהי דרכך לומר את דברך.

המוניטין העולמיים ומיומנותך בפילוסופיה של השפה, והבנתך על כל מרכיביה של שפה זו, נתנו לך את היכולת והכלים לעשות שימוש ברבדיה השונים של השפה על מרכיביה הפסיכולוגיים, על מנת להבין ולהביט פנימה אל נפש האדם מחד, ועל יכולת ההשפעה על נפשה של אומה מאידך.

יש שראו בך את סוקרטס של ימינו, ויש שרואים בך את ישעיהו או ירמיהו של תקופתנו, וזאת עקב יכולתך הבלתי נגמרת להאיר בפני יחיד ורבים, איזו היא דרך שיעבור בה האדם מחד, ועד כמה עליו להיזהר מדרך זו , מאידך.

עשייתך הייחודית בתחום הפילוסופיה הביא לכך כי תחום זה אשר נחשב לעיוני מעצם הוויתו, הפך למעשי וליישומי אשר בלעדיו חברה כיום אינה יכולה להתקיים.

עם היותך ראש וראשון בתחום הפילוסופיה של השפה במדינת ישראל, הנך אבי תורת האתיקה בתחום הצבא, הביטחון, הכלכלה והבריאות.

על כל אלה, ועל עוד רבים וטובים ממפעלותיך השונים, ועל היותך ידיד אמת של  האקדמית נתניה, החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa, עם כל הזכויות והחובות הגלומים בכך.

פרופ' אסא כשר

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4