קליניקה – משפט ושיפוט הלכה למעשה

  • ראשי
  • קליניקה – משפט ושיפוט הלכה למעשה

משפט ושיפוט הלכה למעשה

הקליניקה "משפט ושיפוט הלכה למעשה" מתקיימת בשיתוף פעולה עם בית הספר למשפטים של המכללה למנהל. הקליניקה מאפשרת לסטודנטים הצצה נדירה לבית המשפט והתוודעות למלאכת השיפוט. במהלך שנת הלימודים יוצמדו הסטודנטים, למשך שנת לימודים שלמה, לשופטים בבתי המשפט השונים המשתתפים בפרויקט (באזור המרכז בלבד), ויסייעו בעבודה המשפטית השוטפת שעל סדר יומו של השופט. מטרת הקליניקה היא לחשוף את הסטודנטים המשתתפים בה לדרך יישומן של תאוריות משפטיות שהם לומדים באקדמיה על ההליך המשפטי הלכה למעשה, לאפשר להם להעמיק ולהרחיב בתחומי הנושאים המשפטיים שבהם הם מוצאים עניין מיוחד ולקרב אותם להיבטים המיוחדים בעבודתו השוטפת של בית המשפט. עבודתם המעשית של הסטודנטים כוללת כתיבת חוות דעת, סיכום חומר משפטי, חיפוש מקורות משפטיים, סיכום עדויות, סיכום מוצגים וכיוצא באלה. השתתפות בקליניקה מקנה 6 נקודות זכות. מנחי הקליניקה הינם ד״ר בעז סגל וד״ר אלעד שילד.

הדרישות העיקריות בקליניקה

נוכחות של לפחות 8 שעות מידי שבוע בלשכה לפי תיאום מראש עם השופט (יום מרוכז או פעמיים בשבוע, בכל פעם 4 שעות) במהלך כל שנת הלימודים, הגשת עבודה, מפגש פתיחה וסיום וכן נוכחות במספר הרצאות שיתקיימו במהלך שנת הלימודים. הנוכחות במפגשים וההרצאות הינה חובה. ההרצאות יתקיימו בימי רביעי אחר הצהריים, מועדים מדויקים ימסרו בתחילת שנת הלימודים. מועדי מפגש הפתיחה והסיום יפורסמו אף הם מראש.

תנאי קבלה

הקליניקה מיועדת לסטודנטים העולים לשנה ג' שממוצע ציוניהם גבוה. הקבלה מותנית בהתאמה שתתברר בראיונות שייערכו למועמדים הן על ידי מנחי הקליניקה והן על ידי שופט. סטודנטים העובדים במשרד המשפטים או במערכת בתי המשפט או שקרוביהם מועסקים בה, וכן סטודנטים המועסקים בחברות ביטוח או במשרדי עורכי דין – לא יוכלו להשתתף בפרויקט.

pic1

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה