שולמית שמיר

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa לגב' שולמית שמיר

11/12/2002

השופט וינוגרד נבחר לשמש כמורה דרך לאומה כואבת ודואבת בתקופה הרת גורל של תהייה, של אבדן ביטחון ואבדן דרך. ד"ר וינוגרד עמד בראש הועדה הקרויה על שמו. הועדה חקרה את הסיבות לכישלון והאחראים לו במלחמת לבנון השנייה והתוותה דרכים לתיקון שיושמו בהצלחה והביאו לסיומו המוצלח של מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. דו"ח הועדה ויישומו השיבו בסוף התהליך את כוח ההרתעה שאבד למדינת ישראל. הדו"ח שנכתב באומץ לב, ברגשי אחריות, בשיקול דעת, על יסודות מוצקים של צדק ולימוד העובדות מהווה מלאכת מחשבת.

הדו"ח מגדיר מחדש את חובת האחריות המוטלת על המנהיגות הלאומית.

פעילותו של השופט וינוגרד בועדה הביאה לשיפור של ממש בתפקודה של מדינת ישראל במצבי חירום והצילה חיי רבים. תפיסת עולמו ינקה ממורשת בית אבא, שהיה תלמיד חכם ואיש יודע ספר. בפעילותו השיפוטית והציבורית בביהמ"ש העליון וכנשיא ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב, ניכר עד כמה השופט וינוגרד מייחס חשיבות לערך האדם וכבודו ולשילובו בחברה כולה.

כיו"ר ועדת וינוגרד שעסקה בשכר הלימוד הנוגע לציבור הסטודנטים ורוכשי ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל הסיק מסקנות שעשו צדק עם הסטודנטים הלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה שאינם מתוקצבים. יישום הדו"ח עשה צדק עם הסטודנטים הנושאים בנטל השרות הצבאי, משלמים מסים וממלאים את כל חובותיהם לאומה. בתקופת הלימודים הם זקוקים לסיוע מהמדינה ולצערנו המדינה זנחה אותם. בדו"ח הועדה פעל השופט וינוגרד לתיקון העוולה. הדו"ח אכן יושם מספר שנים אבל במסגרת קיצוצים הוא נגנז, אבל אנו משוכנעים שקול הצדק והמוסר יגברו והדו"ח יתווה דרך נכונה להנהגה.

מורשת השיפוט של השופט וינוגרד, מסקנות שפיטתו, התנהלותו, צניעותו וחכמתו משמשות מתווה ודוגמה לעשייה, ליכולת להבין ולהפנים, לסלוח ולמחול, להתבונן בעבר ולהביט אל העתיד בראש מורם.

על כל אלה, ועל עוד דברים רבים אשר תיקצר היריעה מלפרטם, החליטה המועצה האקדמית וחבר הנאמנים, להעניק לו את התואר לשם כבוד HONORIS CAUSA.

שולמית שמיר

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה