שמואל עצמון

הענקת תואר לשם כבוד Honoris Causa למר שמואל עצמון

09/12/2007


התלמוד אומר "כל המקיים נפש אחת בישראל, כאילו קיים עולם מלא".
אתה, שמואל עצמון, קיימת לא רק נפש אחת מישראל – אלא את נפשה של האומה היהודית, אשר עולם צמא-דם ואכזר קם עליה להשחיתה, להשמידה, לשרפה ולהורגה, ולגדוע את תרבותה, מורשתה ונשמת האומה היהודית בים הלהבות של אירופה הכבושה בידי הנאצים ושותפיהם.
השפה האידית, שפת העם, שפת התרבות היהודית, שפת הבכי והצחוק, כמעט ונעלמה בהינף יד נוראי, ורק אתה ושכמותך אספתם אל חיקכם באהבה אין קץ את השפה היקרה הזו, שלמדה לבטא יותר מכל שפה אחרת את נפשו של העם היהודי.

מקובל לומר כי "ידדר שפראח רעטמען אונד יידיש רעצעך" שפירושו: כל שפה היא מדוברת, והיידיש מתדברת מעצמה. זוהי שפה שיש בה חיות, שיש בה נשמה, שיש לה את היכולת להשמיע ביבבה אחת את הבכי היהודי האין-סופי, ובחיוך אחד להביא את מצהלות הלב של השמחה והחגיגה היהודית. אתה הקדשת את חייך כדי ששפה מופלאה זו, שפת עמנו, שפת תקוותנו, שפת ערגתנו – לא תסוף ולא תאבד מן הארץ.

אתה הבאת מחדש את הצחוק והבכי לניצולי השואה, לעולים מקצוות תבל, לנוער שגדל כאן בארץ, לבני אותן גלויות אשר יידיש לא הייתה שפת אמם, אבל האידישע מאמא הייתה דוגמא לאמא היהודית גם בתימן, גם במרוקו, גם בעירק , גם בפולין וגם ברוסיה וגם בארצות הברית.

שמואל עצמון, אתה אמן ללא גבולות, שחקן, יוצר, סופר, ובעל יכולת הבעה שאין דומה לה. אתה מקיים את נפשה של האומה היהודית ומקיים עולמות מלאים של תרבות יהודית, היסטוריה ומורשת, המלווה אותנו בשנות קיומנו ברחבי תבל. חזונך הגדול הביא לכך שהיית חלוץ לפני המחנה, ואחריך צעדו בסך מנהיגי המדינה, הוגיה, והקהל האוהב המלווה את כל מעשיך ופעילויותיך. על היותך לוחם השפה, שומר הגחלת ומחייה המורשת, על אהבתך האין סופית לתרבות, לאומה, לקשישים ולנוער, על מתנתך לעם היהודי, ועל אומץ ליבך אל מול כל אלה שניסו לחנוק את שפתנו ומורשתנו – חבה לך האומה חוב גדול של כבוד.

על כל אלה ועל היותך דוגמא ומופת לכל סטודנט ותלמיד, אשר ילמד מדרכיך כיצד לא לוותר ולא להישבר ובסופו של דבר לנצח. על תרומתך ליחיד ולרבים – החליטו המועצה האקדמית וחבר הנאמנים להעניק לך תואר לשם כבוד Honoris Causa .

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4