תואר שני במנהל מערכות בריאות אפשרויות תעסוקה

  • ראשי
  • תואר שני במנהל מערכות בריאות אפשרויות תעסוקה

היתרונות של תואר שני במנהל מערכות בריאות אפשרויות תעסוקה

מערכת הבריאות בישראל, הינה בעקרה מערכת ציבורית. בראש המערכת עומד משרד הבריאות. בתפקידו העיקרי משרד הבריאות הוא ארגון ממלכתי עם אחראיות להבטחת הבריאות לתושבי המדינה. המשרד מופקד על תכנון מערכת הבריאות וקביעת מדיניות מקצועית, על רישוי ותנאי השירותים במערכת הבריאות ועל הפיקוח של כל מוסדות הרפואה בישראל. בכובע אחר משרד הבריאות מספק שירותים בתחום האשפוז באמצעות בתי החולים שבבעלותו (כשליש מסך מיטות האשפוז הכללי של ישראל) ושירותי רפואה מונעת באמצעות לשכות הבריאות.

 

הספקת רוב שירותי רפואה קורטיבית (ריפוי מחלות) בקהילה מתבצעת על ידי ארבע קופות החולים. שני שליש משירותי אשפוז כללי של המדינה מספקים בתי החולים בבעלות קופות החולים (של שירותי בריאות כללית ומכבי), בתי החולים עירוניים ובתי חולים ציבוריים, כמו הדסה, שערי צדק ואחרים.


ארגון מערכת הבריאות בארץ מתאפיין במורכבות רבה. מחד גיסא מדובר על מוסדות רפואה ברמה מקצועיות וטכנולוגית בין המפותחים והמתקדמים בעולם המערבי, בעלי הישגים מרשימים ביותר. ומאידך גיסא קיימים פערים כואבים בין הצרכים לשירות רפואי של תושבי המדינה ובין יכולת של מערכת הבריאות לספק אותם צרכים בזמינות סבירה. בעידן של קורונה המערכת הוכיחה את איתנותה המקצועית והטכנולוגית על ידי רמת תמותה נמוכה ביותר של אלה שחלו במחלה. מנגד, כישלון חרוץ של יכולת לבצע בזמן, בדיקות לגילוי הנשאים ותחקירים אפידמיולוגיים קשור לתת תקצוב בתחום של בריאות הציבור.


מערכות הבריאות בישראל מעסיקה עשרות אלפים של בעלי מקצועות שונים: רופאים ואחיות, אנשי מקצעות פרא- רפואיים, טכנאי מכשור ורוקחים, עובדים סוציאליים ואנשי תחזוקה ומנהל,- כולם תורמים מזמנם, מניסיונם,ממרצם וממיומנותם לתפקודם של מוסדות הרפואה. לרוב העובדים במערכת הבריאות, בכל מגוון המקצעות בחרו את מקום עבודתם לא כעוד מקור לפרנסה, אלא מתוך נטיות הלב והרגשת שליחות – לשרת ולעזור לחולים.


במוקדם או במאוחר מגיע רגע בה עובדים במערכת הבריאות שואלים את עצמם – מה עוד ניתן לעשות לטובת המערכת ולקידום האישי מעבר לעבודה יום יומיים. זה בדיוק הרגע לחשוב על מעורבות פעילה יותר בארגון. אין דרך טובה יותר להגשים את הרצון הלגיטימי של הפרט להתקדם מלימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות.
האתגרים העומדים לפתחם של אנשי מנהל מערכות בריאות העתידיים הם רבים: הזדקנות האוכלוסייה ושינויי התחלואה בהתאם, מחסור הולך וגובר בכוח אדם רפואי וסעודי, אי שוויון במדדים של המצב הבריאותי ובנגישות לטיפול הרפואי של אוכלוסיות שונות.


בנוסף לכך, הולכים ומחריפים חיכוכים בין קופות החולים ובין בתי החולים, שנובעים ממחסור מתמשך במימון של מוסדות הרפואה הציבורית. מדובר לא רק בתת-תקצוב שוטף של מערכת בריאות, אלא גם ההעדר חשיבה לתווך רחוק: הזנחת תשתיות וחוסר תכנון לשנים הבאות: כמו להקמת בתי חולים חדשים והרחבה של מוסדות הרפואה הקיימים. המצב של מערכת בריאות הציבורית מחמיר גם עקב הקמתם, התרחבותם ושגשוגם של בתי החולים פרטיים, אשר מוציאים מבתי חולים ציבוריים מטופלים קלים יחסים ומשאירים להם להתמודד עם תחלואה קשה במיוחד. כל זה מערער את היסודות של רפואה השוויונית.


מנהלי מערכות הבריאות עתידיים צפויים לפעול לטובת המטופל במסגרת אילוצים תקציביים תוך תעדוף של צרכים הולכים וגדלים ולהיות מודעים לשיקולים אתיים וחברתיים.


הקורס הדו-שנתי לתואר שני בניהול מערכות בריאות מקנה לסטודנטים את הידע במנהל העסקים עם דגש לייחודיות של תחום מערכות בריאות: כלכלת בריאות, ארגון של שירותי רפואה בארץ ובעולם ויסודות בריאות הציבור. בוגרי תואר שני במנהל מערכות בריאות יהיו מוכשרים להתמודדות עם כל התהליכים המורכבים והמאתגרים העומדים בפני מערכות הבריאות.


לימודים לתואר שני במנהל מערכות בריאות מאפשרים לסטודנטים לא רק העמקת ידע והרחבת אופקים אלא הם פותחים לבעל/ בעלת תואר דלת כניסה לתפקידים ניהוליים מגוונים במוסדות הרבים של מערכת בריאות בישראל.


לאור המחסור באנשי מנהל מוכשרים, השמיים הם הגבול בהזדמנות לפיתוח קריירה במקצוע ניהולי לבוגרי תואר שני בניהול מערכות בריאות.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה 

סטודנטים יקרים,

 

 

מלגת מילגו

ההרשמה נפתחה ב 5/2/2024   ותסגר ב- 4/3/2024!

מלגות לתואר ראשון ומכינה קדם אקדמית.

גובה המלגה: 4 רמות-

5,000 ₪ / 7,500 ₪ / 10,000/ ₪ / 12,480  ₪

על בסיס קריטריונים סוציואקונומים.

 

לפרטים והרשמה:

https://www.cua.org.il/

 

הספרייה פתוחה לקבלת קהל סטודנטים וסגל
בימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 17:00
ימי שישי 08:30 – 11:4