מרכז IFOR

אודות מרכז IFOR

רקע

אקדמאים ישראלים חווים אפליה מצד מוסדות, ארגונים וחוקרים אקדמיים ברחבי העולם, וכל זאת בשל אזרחותם הישראלית או הקשר שלהם למדינת ישראל. לאפליה זו צורות רבות ומגוונות, כגון דחיה מהירה של מאמרים אקדמיים, סירוב להעניק מכתבי המלצה, הדרה מכנסים וממשרות אקדמיות, כמו גם קריאות לחרם אקדמי.

חזון

IFOR הוא מרכז אקדמי א-פוליטי, המוקדש להבטחת נגישותם של אקדמאים ומוסדות אקדמיים ישראלים לפעילויות אקדמיות ברחבי העולם. IFOR טוען בתוקף, שבאותה מידה שאקדמאים ישראלים נהנים מחופש אקדמי מלא בישראל, הם זכאים לחופש אקדמי מלא ברחבי העולם כולו.

בסיס אידאולוגי

החרם האקדמי על אקדמאים ומוסדות אקדמיים ישראלים מהווה אפליה בוטה, והוא מפר באופן גס את הכבוד האנושי, הצדק והזכות לשוויון. חרם אקדמי כשלעצמו הוא דבר-והיפוכו, שכן הוא מונע חופש ביטוי ודיון פלורליסטי, שהם עמודי התווך של העולם האקדמי. המחקר האקדמי נועד לקדם את המדע, הפיתוח האנושי והדיון האינטלקטואלי. חרמות אקדמיים פוגעים באנושות כולה, מאחר והם משתיקים עמדות מנוגדות ומובילים לאפקט צינון בקרב קהילת החוקרים כולה.
השימוש בחרמות אקדמיים כנגד פרטים או מוסדות על מנת לקדם מטרות פוליטיות הוא מעשה בלתי מוסרי, המפר באופן יסודי את היושרה האקדמית.

מטרות מרכז IFOR

* בחינת היקף תופעת החרמות כנגד אקדמאים ומוסדות אקדמיים ישראלים, כמו גם ניתוח ההשלכות המשפטיות של חרמות אלה.

* שכנוע אקדמאים, מחוקקים, עובדי ציבור והציבור כולו, שחרמות אקדמיים הם מעשים זדוניים בעלי השלכות שליליות, באמצעות אמצעי התקשורת המסורתיים והחדשים. בכוונת IFOR להקים פורום מקוון, להפיק סרטונים המתארים את הפעילות האקדמית בישראל ולהעניק מענקי מחקר לחוקרים שיעסקו בנושא החרמות האקדמיים.

* פעילות כנגד חרמות אקדמיים, תוך שימוש באמצעים מגוונים, כגון הגשת קובלנות ותביעות נגד מוסדות על אפליה של אקדמאים ישראלים, קידום של חקיקה בנושא החרמות וארגון הפגנות.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה