על אודות המרכז למלחמת יום הכיפורים

עמותת "המרכז למלחמת יום הכיפורים" קמה במטרה להקים "בית" ללוחמי מלחמת יום הכיפורים, למשפחותיהם, למשפחות השכולות, לחוקרים, לאנשי ממשל, לסטודנטים, לתלמידים ולכל מי שהנושא מעניין אותו.

 

מלחמת יום הכיפורים, שהייתה הנוראה במלחמות ישראל, טלטלה את החברה הישראלית מבחינה פוליטית, תודעתית וחברתית. במלחמה נפלו 2,673 חיילים ומפקדים, למעלה מ- 11,000 נפצעו, 7,251 נותרו נכים. 301 חיילים ומפקדים נפלו בשבי. מתוך מאות שהוכרזו נעדרים, 13 לא הובאו לקבורה עד עצם היום הזה.

 

בימיה הראשונים של המלחמה שררה בציבור חרדה קשה מפני תבוסה אפשרית וחורבן. שר הביטחון דאז, משה דיין, כינה זאת "חורבן בית שלישי".

 

צה"ל אכן נתפס בלתי מוכן, אך התעשת במהרה ובתוך פחות משבועיים התייצבו הטנקים במובלעת הסורית, במרחק 40 קילומטרים מדמשק ובקילומטר ה-101 לקהיר, לאחר שחצו את תעלת סואץ. ניצחון מוחלט ובלתי נתפס בהיסטוריה הצבאית של ישראל ושל העולם.

 

זכרו ומעמדו של האירוע המכונן הזה הולכים ונשחקים. מלחמות נוספות שבאו אחרי מלחמת יום הכיפורים החלישו את התודעה הציבורית. רק כשליש מהציבור הישראלי כיום חווה את מאורעותיה ומוראותיה של המלחמה, והדור הולך ופוחת.

 

ייחודה של העמותה, שלא כמוסדות הנצחה אחרים, הוא עיסוקה באופן בלעדי וממוקד בכל היבטיה של המלחמה, במטרה להבטיח את זכרה גם לדורות הבאים. להשגת המטרה הזאת משקיעה העמותה מאמצים רבים לגיוס חברים ולהשגת משאבים.

 

המרכז יאגד בתוכו את כל המידע, המחקר והספרות הקשורים במלחמה – הסיבות לפריצתה, התנהלותה ולקחיה, תוך עידוד חוקרים והיסטוריונים להמשך מחקר והגות. בה בעת, המרכז ייתן במה של כבוד ללוחמים ולגבורתם וינציח את הנופלים.

קרנות הוקרה וסיוע – חרבות ברזל

 

המכללה האקדמית נתניה גאה בסטודנטיות ובסטודנטים המשרתים במילואים, המתנדבים בפעילויות השונות, העוסקים בפעולות הבטחון וההגנה השונות. בתקופה מאתגרת וכואבת זו, אנו עושים כל מה שביכולתנו על-מנת לאפשר לכם להתנהל בשגרת החרום.

בנוסף למפורט במתווה ההתאמות וההקלות לכלל הסטודנטים ולמשרתים במילואים ובכוחות הבטחון, מציעה המכללה אפיקי סיוע נוספים לסטודנטים:

מענק בסך 1,000 ש"ח לסטודנטיות ולסטודנטים שגויסו בצו 8 למילואים. המענק הועבר למשרתים אשר עדכנו אותנו. במידה וטרם עשית זאת – נודה לעדכון כאן.

קרן חירום ע"ש רחל עזריה ז"ל – הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים משרתים במילואים שנקלעו לקשיים כלכליים וכן למי שהם או בני משפחתם נפגעו באופן ישיר מהלחימה. לצורך הגשה יש להתחבר לפורטל הסטודנטים.

שירות לסיוע נפשי–  כדי להקל על הקושי הרב הנובע מהאירועים הטרגיים שאנחנו עוברים, המכללה תממן 2 פגישות עם פסיכולוג.ית לכל סטודנט.ית הזקוק.ה לכך וכן תסבסד עוד 4 פגישות בהמשך בהתאם לצורך.

השירות ניתן על ידי מכון טריאס-שריג בעל נסיון רב בעבודה במוסדות אקדמיים.  פניות ניתן להתקשר למכון בימים אי-הי, בין השעות 8:00-17:00 בטלפון 03-6483102 או גם לכתוב מייל אל [email protected]

במקרים דחופים, ניתן להתקשר גם עד שעות הערב לטלפון 054-5317899. למידע נוסף לפנות למדור מלגות: [email protected] ;

מוקדי סיוע נפשי חיצוניים, דרכם ניתן לקבל תמיכה

*      הקו החם של עמותת ער"ן (עזרה ראשונה נפשית) בטלפון: 1201, שלוחה 6

*     סה"ר – סיוע והקשבה ברשת – ניתן לפנות אליהם בצ'אט דרך האתר שלהם

*      קו הסיוע והתמיכה של עמותת נט"ל (נפגעי טראומה 1-800-363-363

 

אנו מייחלים כי חג החנוכה יביא עמו אור גדול ובשורות טובות

הודעות לסטודנטים

בהתאם להוראות פיקוד העורף:

בהישמע אזעקה במכללה עליכם להגיע תוך דקה וחצי למרחבים המגונים או לגרמי המדרגות הקרובים ביותר, יש להתרחק מחלונות, תמונות ופתחים

ולהישאר במשך כעשר דקות לפחות במרחב המוגן.

 

להלן רשימת המקומות המגונים:

 

בניין 1:

קומת כניסה – חדר מורים ליד המעלית.

קומה 1 – ממ"ד סיפריה.

קומה 2 – אולפני טלוויזיה ליד המעלית.

 

 בניין 2:

גרמי המדרגות – הנמצאים בכל הקומות 0,1,2 {לרדת חצי קומה רחוק מהדלתות}

ממ"ד קומה 1- הרדיו 106 {קומת משרדים 1 -}

 

לשאלות נוספות ניתן לפנות למנהל הבטחון –   054-6929244

הודעות לסגל

תאריך:  18.10.2023 – דיור למפונים במעונות המכללה האקדמית נתניה

שלום רב,

חברת איסתא נכסים, המפעילה את מעונות הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה החלה לשכן בשבוע שעבר, תושבים מאזור הדרום והצפון בחלק מחדרי המעונות.

מדובר על דירות סטודיו לזוגות על בסיס מקום פנוי.

כרגע הוקצו למעלה מ-20 דירות פנויות לטובת הפרויקט.

הדירות מאובזרות באופן מלא הכולל מקלחת ושירותים, מיזוג, טלוויזיה עם חיבור למחשב, מטבח ובו מיקרוגל, קומקום וכיריים חשמליים.

המגורים במעונות הינם בחינם לגמרי

יצוין לחיוב שיתוף הפעולה:

* הקהילה המקומית בקרית השרון אשר תרמה ציוד, מזון יבש חטיפים שמיכות כריות, טואלטיקה וכיו"ב.

* מאפיית לחם האופים שמסייעת גם אך לא רק בארוחות בוקר לדיירים אלה.

* הקולג'ים גם נתן לנו אפשרות להכניס את הדיירים בשעות מסוימות לבריכה ולמכון הכושר.

המעוניין להפנות משפחות מקו העימות למגורים במעונות או לסייע בתרומה של ציוד, מזון או כל דבר אחר, יפנה לשמואל לסרי מנהל מתחם המעונות בנייד 054-3261268 (אם אין מענה נא לשלוח וואטסאפ).

בע"ה יגיעו ימים טובים יותר וביחד ננצח.

בברכה,
שמואל לסרי
מנהל מתחם המעונות

תאריך:  12.10.2023

לידיעתכם : בשל המצב הבטחוני, כל הבחינות מוקפאות. נעדכן בהמשך לגבי המועדים החדשים. מאחלים לכולם ימים רגועים.

תאריך:  12.10.2023

בשלב זה לא מתקיימים לימודים ובחינות בקמפוס המכללה