דבריי הספד עם פטירתו של מר אלי שליט

 

 ללא כותרת [1]

 
search

חיפוש חדשות

תחום חדשות:

מתאריך:

בחר תאריך מתוך לוח השנה.

עד תאריך:

בחר תאריך מתוך לוח השנה.

דבריי הספד עם פטירתו של מר אלי שליט

תחום חדשות:

הודעות לעיתונות

שם מחבר:ד"ר דויד אלטמן

 13/03/2015 //  


ד"ר דויד אלטמן: דבריי הספד עם פטירתו של מר אלי שליט שהקדיש במשך שנים רבות את הונו ויכולותיו למען אנוסי ספרד ופורטוגל ולמען צאצאיהם בעולם כולו

 
לאנה ומשפחת שליט היקרה,
 
איזו בשורה נוראית לכולנו בהיוודע כי אלי הענק ,ענק הרוח וענק הגוף, גיבור המעשה והתעוזה אשר נטל על עצמו לשמור על מורשתו של העם היהודי לאורך כל ימי חייו.
 
אלי שליט אינו אפיזודה בחיי אומה, אלי שליט הוא אחד מעמודי התווך של אומה זו עליה נבנתה התשתית המתחדשת של המדינה שחזרה אל מולדתה הישנה השבה הביתה.
 
אלי הגיבור שצייד את המדינה באוניות, ספינות, ציוד ותחמושת, אלי גם צייד את המדינה בשימור ההיסטוריה והוא יישאר לעד חלק בפסיפס גיבוריה של האומה. אלי היה דוברם של גיבורי תקופת האנוסים מזה 600 שנה בספרד ובפורטוגל הוא היה שגרירם ומי שלחם למען זכויותיהם בכל מקום ואתר. הוא הישיר מבט אל מלכים ורוזנים ודיבר אליהם בשם אחיו אשר עברו את כל ייסורי הרדיפה מאז האינקויזיציה והמרת הדת הכפויה ודרך גירוש ספרד ופורטוגל.
 
אנחנו במכללה האקדמית נתניה הכרנו את אלי כשהקמנו את המכון לחקר ספרד והאנוסים . אלי היה שותף , ותורם לקיומו של המכון לחקר האנוסים למען הנצחת הזיכרון ולמען טיפול באוכלוסיית היהודים הנסתרים המרגישים שייכים  לעם היהודי ומשתוקקים לחבור אליו.
 
אלי הגיבור הלך לעולמו כדי להשקיף ממעל על אותם אלה להם הקדיש את חייו ואת ליבו בעשרות שנים של פעילות- כבן גאה לאומה עתיקה.
 
אלי הלך לעולמו והותיר אותנו כואבים ואנו גאים שזכינו לעבוד לצידו של ענק בעל נשמה מיוחדת : ידיד, חבר ואהוב שלעולם לא ישתכח מלב.
 
למשפחה נאמר איתכם אנו לתמיד
שלח לחבר   להדפסה